FietsRadar

Fietsdiefstal in Nederland: cijfers per gemeente

In 2025 registreerde de politie 98.469 diefstallen van fietsen, brommers en snorfietsen: gemiddeld één per 5 minuten. Hieronder staan alle 342 gemeenten, met het aantal, het aantal per 1.000 inwoners en het verschil met 2024.

geregistreerde diefstallen in 2025
98.469
per 1.000 inwoners
5,5
ten opzichte van 2024 (97.726)
+0,8%
gebeurt in de tien gemeenten met de meeste diefstallen
44%

Waar worden de meeste fietsen gestolen?

Amsterdam alleen telt 13.305 diefstallen, 13,5% van het landelijke totaal.

  1. Amsterdam13.305
  2. Rotterdam6.071
  3. Den Haag5.527
  4. Utrecht4.539
  5. Groningen3.366
  6. Eindhoven2.689
  7. Nijmegen2.478
  8. Tilburg2.187
  9. Haarlem1.933
  10. Leiden1.585

Waar is de kans het grootst?

Het aantal per 1.000 inwoners, voor de gemeenten met minstens 50.000 inwoners. Landelijk zijn het er 5,5.

  1. Amsterdam14,2
  2. Groningen13,8
  3. Nijmegen13,1
  4. Delft12,3
  5. Leiden12,1
  6. Utrecht12,0
  7. Haarlem11,5
  8. Eindhoven10,8
  9. Alkmaar9,7
  10. Den Haag9,7

Alle 342 gemeenten

Gesorteerd op het aantal in 2025. Een gemeente met een eigen pagina is een link: daar staat ook waar het fietsdepot is en wat ophalen kost.

Download de tabel als CSV

Geregistreerde diefstallen van fietsen, brommers en snorfietsen per gemeente, 2024 en 2025
Gemeente20252024VerschilPer 1.000 inwoners
Amsterdam13.30512.005+11%14,2
Rotterdam6.0716.174−2%9,0
Den Haag5.5275.330+4%9,7
Utrecht4.5394.166+9%12,0
Groningen3.3663.117+8%13,8
Eindhoven2.6892.894−7%10,8
Nijmegen2.4782.394+4%13,1
Tilburg2.1872.040+7%9,5
Haarlem1.9331.855+4%11,5
Leiden1.5851.476+7%12,1
Enschede1.4841.4890%9,1
Breda1.3791.339+3%7,3
Delft1.3571.418−4%12,3
Arnhem1.3201.565−16%7,8
Amersfoort1.2861.023+26%7,9
Apeldoorn1.125932+21%6,7
Alkmaar1.090964+13%9,7
Zwolle1.049876+20%7,8
's-Hertogenbosch1.0371.028+1%6,4
Maastricht9471.200−21%7,5
Leeuwarden907964−6%7,0
Almere863894−3%3,8
Deventer818869−6%7,8
Zaanstad800637+26%4,9
Venlo729772−6%7,0
Dordrecht662599+11%5,4
Oss653768−15%6,9
Ede606704−14%4,9
Hilversum592561+6%6,3
Helmond549662−17%5,7
Hengelo (O.)548534+3%6,6
Dijk en Waard546382+43%6,0
Gouda542524+3%7,1
Leidschendam-Voorburg542490+11%6,9
Alphen aan den Rijn518438+18%4,5
Hoorn515373+38%6,8
Lelystad492545−10%5,8
Den Helder482399+21%8,5
Roosendaal479490−2%6,2
Haarlemmermeer475518−8%2,9
Katwijk474488−3%7,1
Emmen466305+53%4,2
Schiedam443395+12%5,4
Amstelveen440532−17%4,6
Bergen op Zoom435469−7%6,2
Zoetermeer426377+13%3,3
Heerlen416486−14%4,8
Middelburg (Z.)415402+3%8,3
Almelo412576−28%5,5
Assen409485−16%5,8
Rijswijk (ZH.)407424−4%6,7
Sittard-Geleen371521−29%4,0
Westland363378−4%3,1
Nieuwegein351297+18%5,3
Vlissingen346356−3%7,6
Roermond342510−33%5,6
Land van Cuijk337344−2%3,6
Vlaardingen328396−17%4,2
Meierijstad322219+47%3,8
Goes317395−20%7,9
Gooise Meren307297+3%5,0
Purmerend290278+4%3,0
Woerden290266+9%5,4
Veenendaal279203+37%4,0
Zutphen272305−11%5,5
Harderwijk262192+36%5,2
Lansingerland261326−20%4,0
Teylingen250218+15%6,5
Heerenveen24498+149%4,7
Doetinchem240313−23%4,0
De Bilt239209+14%5,5
Smallingerland232260−11%4,1
Velsen232273−15%3,3
Capelle aan den IJssel231242−5%3,4
Maashorst227247−8%3,8
Wageningen227305−26%5,3
Zandvoort225197+14%13,0
Heemstede218294−26%7,9
Diemen212218−3%6,4
Schagen205142+44%4,2
Tiel203219−7%4,8
Boxtel202164+23%5,9
Oisterwijk200233−14%6,0
Pijnacker-Nootdorp200256−22%3,4
Barendrecht188257−27%3,9
Nissewaard185280−34%2,1
Rheden184198−7%4,2
Castricum177156+13%4,8
Zwijndrecht173163+6%3,9
Súdwest-Fryslân172179−4%1,9
Soest170125+36%3,5
Geldrop-Mierlo168243−31%4,1
Weert168229−27%3,3
Venray167180−7%3,7
Gorinchem165129+28%4,2
Hoogeveen163317−49%2,9
Veldhoven163223−27%3,4
Noordwijk162234−31%3,5
Ridderkerk161102+58%3,4
Etten-Leur159145+10%3,5
Stichtse Vecht159212−25%2,4
Wijchen158147+7%3,8
Bergen (NH.)153113+35%5,1
Voorne aan Zee153138+11%2,1
Bloemendaal152171−11%6,4
Voorschoten149211−29%5,8
Oosterhout145174−17%2,5
Houten14099+41%2,7
Ouder-Amstel138104+33%9,5
Kerkrade135122+11%3,0
Zeist135228−41%2,0
Beverwijk132193−32%3,1
Meppel13292+43%3,6
Best131133−2%4,1
Midden-Groningen13078+67%2,1
Lingewaard129133−3%2,7
Heemskerk124134−7%3,1
Kampen123172−28%2,2
Vught123132−7%3,7
Horst aan de Maas122161−24%2,8
Oegstgeest122116+5%4,7
Valkenswaard122120+2%3,8
Vijfheerenlanden12285+44%2,0
Zevenaar121160−24%2,7
De Ronde Venen118112+5%2,6
Waalwijk116107+8%2,3
Baarn114105+9%4,5
Enkhuizen11370+61%6,0
Veere113223−49%5,1
Gemert-Bakel111114−3%3,5
Hardenberg11184+32%1,8
Overbetuwe10988+24%2,2
Moerdijk10785+26%2,8
Oldambt106101+5%2,7
Zuidplas10674+43%2,2
Culemborg10493+12%3,4
Noordoostpolder10493+12%2,0
Maassluis103184−44%2,8
Landgraaf10190+12%2,7
Halderberge100113−12%3,2
IJsselstein100108−7%3,0
Terneuzen10073+37%1,8
Berg en Dal9799−2%2,7
Steenwijkerland9748–2,1
Oldenzaal96122−21%3,0
Coevorden9463+49%2,6
Ermelo93124−25%3,3
Utrechtse Heuvelrug93110−15%1,8
Brunssum9281+14%3,3
Barneveld91124−27%1,4
Putten9190+1%3,6
Hillegom9057+58%3,9
Nijkerk9099−9%2,0
Heiloo8993−4%3,7
Hellendoorn8978+14%2,5
Leiderdorp8990−1%3,2
Bodegraven-Reeuwijk88880%2,4
Peel en Maas8898−10%1,9
Uithoorn88121−27%2,7
Deurne86156−45%2,6
Hollands Kroon8662+39%1,7
Nuenen, Gerwen en Nederwetten86105−18%3,5
Hendrik-Ido-Ambacht8552+63%2,6
Waddinxveen81103−21%2,3
Eersel8045–3,9
Dronten7977+3%1,8
Lisse7959+34%3,4
Stede Broec7969+14%3,6
West Betuwe7871+10%1,5
Aalsmeer77125−38%2,3
Hoeksche Waard77123−37%0,8
Hof van Twente7757+35%2,2
Valkenburg aan de Geul77112−31%4,7
Heusden76760%1,6
Huizen7557+32%1,8
Goirle74137−46%3,0
Renkum73118−38%2,3
Uitgeest7134–5,3
Westerkwartier7186−17%1,1
Aalten7026–2,5
Beek (L.)69111−38%4,2
Edam-Volendam6957+21%1,9
Gilze en Rijen6981−15%2,4
Oude IJsselstreek6876−11%1,7
Echt-Susteren6773−8%2,1
Oost Gelre6757+18%2,2
Bunschoten6650+32%2,9
Montferland65103−37%1,8
Nunspeet6586−24%2,2
Beuningen6459+8%2,4
Heumen6442–3,8
Oirschot6481−21%3,3
Duiven6358+9%2,5
Beekdaelen6254+15%1,7
Sliedrecht6233–2,3
Wassenaar6298−37%2,3
Altena6143–1,0
Rhenen6135–3,0
Eemsdelta6091−34%1,3
Zaltbommel6040–2,0
Berkelland5940–1,3
Borne5968−13%2,4
Winterswijk59177−67%2,0
Papendrecht5864−9%1,8
Veendam5889−35%2,1
Sint-Michielsgestel5787−34%1,9
Brummen5658−3%2,6
Krimpenerwaard5562−11%1,0
Lochem5530–1,6
Loon op Zand5565−15%2,3
Meerssen5548–3,0
Reimerswaal5583−34%2,4
Son en Breugel5552+6%3,0
Schouwen-Duiveland5374−28%1,5
Aa en Hunze5271−27%2,0
Leudal5263−17%1,4
Rijssen-Holten5182−38%1,3
Stadskanaal5144–1,6
Dongen5062−19%1,8
Hilvarenbeek4931–3,0
Krimpen aan den IJssel4943–1,6
Medemblik4961−20%1,1
Cranendonck4851−6%2,2
Drechterland4744–2,3
Eijsden-Margraten4735–1,8
Gulpen-Wittem4732–3,4
Koggenland4752−10%2,0
Mook en Middelaar4744–5,8
Voorst4768−31%1,8
Zundert4734–2,1
Rucphen4639–1,9
Steenbergen4631–1,9
Wierden4666−30%1,8
Hulst4534–1,6
Raalte4548–1,2
Twenterand4550−10%1,3
Goeree-Overflakkee4467−34%0,8
Waadhoeke4481−46%0,9
Bergen (L.)4324–3,3
De Fryske Marren4253−21%0,8
Het Hogeland4268−38%0,9
Noardeast-Fryslân4238–0,9
Olst-Wijhe4136–2,2
Albrandswaard4067−40%1,5
Drimmelen4048–1,4
Laren (NH.)4020–3,5
Asten3958−33%2,2
Zeewolde3950−22%1,6
Bernheze3861−38%1,2
Bladel3856−32%1,8
Tytsjerksteradiel3829–1,2
Waalre3843–2,1
Kapelle3735–2,8
Losser3734–1,6
Ommen3722–1,9
Bergeijk3622–1,9
Gennep3629–2,0
Tynaarlo3637–1,0
Waterland3616–2,1
Laarbeek3534–1,5
Midden-Drenthe3541–1,0
Molenlanden3528–0,8
Epe3456−39%1,0
Bronckhorst3326–0,9
Hardinxveld-Giessendam3316–1,7
Bunnik3134–1,9
Elburg3127–1,3
Blaricum3024–2,3
Leusden3029–0,9
Nieuwkoop3027–1,0
Weststellingwerf3021–1,1
Zoeterwoude3023–3,0
Boekel2932–2,5
Achtkarspelen2832–1,0
Heeze-Leende2842–1,6
Noordenveld2835–0,9
Oldebroek2826–1,1
Opsterland2835–0,9
Westervoort2823–1,8
Alblasserdam2713–1,3
Beesel2729–2,0
Harlingen2739–1,7
Landsmeer2755−51%2,3
Maasdriel2731–1,0
Vaals2622–2,6
Haaksbergen2544–1,0
Midden-Delfland2542–1,3
Neder-Betuwe2534–1,0
Ooststellingwerf2511–1,0
Stein (L.)2534–1,0
Wijdemeren2518–1,0
Wormerland2522–1,5
Borger-Odoorn2429–0,9
Kaag en Braassem2420–0,8
Geertruidenberg2336–1,0
Someren2356−59%1,1
Voerendaal2324–1,8
Druten2219–1,1
Reusel-De Mierden2237–1,6
Roerdalen2230–1,1
West Maas en Waal2213–1,1
Woensdrecht2234–1,0
Eemnes2117–2,1
Wijk bij Duurstede2131–0,9
Zwartewaterland2122–0,9
Dalfsen2016–0,7
Sluis2034–0,9
Opmeer199–1,5
Tholen1921–0,7
Dinkelland1817–0,7
Montfoort1818–1,3
Texel1826–1,3
Urk1727–0,8
De Wolden1618–0,6
Borsele157–0,6
Buren1515–0,5
Oostzaan1517–1,5
Woudenberg1519–1,0
Alphen-Chaam1419–1,3
Dantumadiel1417–0,7
Doesburg1416–1,3
Heerde1419–0,7
Lopik1317–0,9
Hattem1222–0,9
Scherpenzeel1110–1,0
Simpelveld1110–1,1
Westerwolde1127–0,4
Ameland108–2,6
Oudewater107–1,0
Tubbergen1021–0,5
Westerveld109–0,5
Baarle-Nassau927–1,2
Nederweert924–0,5
Noord-Beveland920–1,1
Pekela911–0,7
Maasgouw834–0,3
Terschelling86–1,6
Rozendaal64–3,3
Staphorst68–0,3
Vlieland65–4,9
Renswoude45–0,7
Schiermonnikoog–1––

Zo lees je deze cijfers

  • De politie telt diefstallen van fietsen, brommers en snorfietsen samen, in de categorie ‘Diefstal van brom-, snor-, fietsen’. Een apart cijfer voor alleen fietsen per gemeente publiceert ze niet.
  • Het zijn geregistreerde misdrijven. Een diefstal waarvan niemand aangifte deed, staat er niet in, dus het echte aantal ligt hoger.
  • Het aantal per 1.000 inwoners gebruikt de bevolking op 1 januari 2025 volgens het CBS. Een gemeente met veel forenzen, studenten of bezoekers scoort daardoor hoog: de fietsen die daar verdwijnen, zijn niet allemaal van inwoners.
  • Het verschil met 2024 staat er alleen bij gemeenten met minstens 50 diefstallen in 2024. Van 3 naar 6 is +100%, en dat zegt niets.
  • Waar de politie voor een jaar geen cijfer publiceerde, staat een streepje, geen nul.
  • Opgehaald uit de open data van de politie op 5 oktober 2026.

Deze cijfers gebruiken

Je mag de tabel vrij gebruiken, ook in een artikel of onderzoek, met als bron: “Politie (data.politie.nl), bewerkt door FietsRadar” en een link naar deze pagina. FietsRadar is geen onderdeel van de politie; dit is onze bewerking van hun open data.

Veelgestelde vragen

Hoeveel fietsen worden er per jaar gestolen in Nederland?

In 2025 registreerde de politie 98.469 diefstallen van fietsen, brommers en snorfietsen, +0,8% ten opzichte van 2024. Diefstallen zonder aangifte staan daar niet in.

In welke gemeente worden de meeste fietsen gestolen?

In Amsterdam: 13.305 in 2025, 13,5% van alle diefstallen in Nederland. De tien gemeenten met de meeste diefstallen zijn samen goed voor 44%.

Waar is de kans op fietsdiefstal het grootst?

Per inwoner in Amsterdam: 14,2 per 1.000 inwoners in 2025, tegen 5,5 landelijk. Dat geldt voor gemeenten met minstens 50.000 inwoners.

Met je framenummer en foto’s klaar staat je fiets binnen een paar tikken op de kaart als hij ooit verdwijnt.

Registreer je fiets — gratis

Per stad

Bronnen

Bijgewerkt op 5 oktober 2026